Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna - Świetlica Szkolna przy Szkole Podstawowej nr 7 w Gliwicach

Lorem Ipsum
$ 12,34
przy Szkole Podstawowej nr 7
Świetlica Szkolna
im. Adama Mickiewicza w Gliwicach
w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 11

W dniu 26.11.2007r. w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych po raz dziesiąty odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom oraz otwarcie wystawy X Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego  pt.: "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna”.

Uroczystość została rozpoczęta ,,Odą do Radości” w wykonaniu chóru ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Gliwicach pod batutą mgr Brygidy Kalisz. Również  dzieci z tej szkoły  pod kierunkiem pań mgr Beaty Księżopolskiej i mgr Anny Sobieraj przedstawiły ,,Szopkę Szkolną”.
Dyrektor Kuratorium Oświaty w Gliwicach mgr Anna Kij pogratulowała wszystkim laureatom oraz wyraziła swój podziw za pomysłowości i wykonanie oryginalnych  kartek.

Jak co roku przyznano nagrody i po 3 wyróżnienia w sześciu kategoriach wiekowych.

Nagrody i wyróżnienia jakie otrzymali laureaci konkursu

Sala wystawowa w Gliwickim

Zasada Sylwia  SP nr 2 Szczekociny
Zbroja Marta SP nr 35 Rybnik
Zójdz Patryk  SP nr 1 Będzin

Warto przypomnieć – informuje organizator konkursu kierownik świetlicy przy SP nr 7 w Gliwicach mgr Bożena Bednarska – Zielińska – że do rywalizacji przystąpiły dzieci ze świetlic szkół podstawowych, specjalnych, integracyjnych , środowiskowych oraz szkół życia. Razem  napłynęło 838 prac plastycznych  z 83 świetlic szkół podstawowych  - w tym 131kartek z 19 placówek integracyjnych. Prace wykonane były bardzo pomysłowo . Wykorzystano kolorowy papier, bibułę, suszone liście i kwiaty, plastelinę, farby, kredki, pastele, włóczkę, brokat, koraliki, potłuczone bombki, ziarna, makarony, skrawki materiałów. Jednak zachwyt budziły wyszywane oryginalną techniką kartki z SP nr 9 w Orzeszu – Zgoniu.
Głównym celem tej imprezy jest kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku poprzez rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik plastycznych, integracja dzieci z różnych typów szkół oraz promocja działalności świetlic .

Prelekcję na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i kartek świątecznych wygłosiła mgr Bożena Kubit – etnograf Muzeum Willa Caro w Gliwicach. Swoje wystąpienie zakończyła wierszem księdza Jana Twardowskiego pt.: ,,Życzenia ”.

Czego życzyć osiołkowi, z uważnymi oczami, ze stajenki betlejemskiej?Życzymy mu, żeby nie był zawsze szary, żeby był czasem łaciaty.Żeby osiołek nie był stale uparty jak osiołek.Życzymy wołowi, żeby nie ryczał na całe gardło.Życzymy pastuszkom, żeby mieli ładną pogodę, żeby deszcz na nicnie chlapał, kiedy pilnują owiec, żeby byli zawsze w dobrym humorze,nawet kiedy muszą wstać o piątej rano.Życzymy aniołom, żeby nie tylko fruwali, ale chodzili po ziemi z ludźmi,nie zazdrościli archaniołom.Życzymy trzem Królom, żeby nie zabłądzili i powrócili do swych domów.Życzymy świętemu Józefowi, żeby nie osiwiał, żeby był zawsze uśmiechnięty.Życzymy małemu Jezusowi, żeby Go wszyscy kochali,chociaż Go nie widać.Życzymy sobie, żebyśmy byli lepsi, nie tylko na święta,kiedy się dostaje prezenty.

Po17 grudnia 2007 roku zdjęcia kartek  uczestniczących w X Edycji Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: ,,Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna’’ zostaną zaprezentowane na tablicach, które znajdują się wokół Gliwickiego Ratusza.

Kartki nadesłane na konkurs

Created with WebSite X5