Apel klas III - Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach

14 listopada 2007 roku klasa IIID
zaprezentowała kolegom i koleżankom apel
z okazji „Święta Niepodległości”
.

Treść przedstawienia korelowała z treściami jakie były omawiane w trakcie zajęć edukacyjnych. Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego stało się okazją do kształtowania prawidłowego zachowania podczas śpiewu hymnu państwowego.

Niektóre teksty, choć były dość trudne i skomplikowane, to poprzez użycie rekwizytów, stawały się dla dzieci zrozumiałe, a poprzez to łatwiejsze do opanowania i zinterpretowania. Treść utworów stała się podstawą do ćwiczeń dykcyjnych i artykulacyjnych.
Poprzez przygotowywania rekwizytów, scenografii dzieci świadomie współuczestniczyły w tworzeniu montażu, powiększyła się też ich wiedza związana z historią Polski. Temat ten stał się świetną okazją do budzenia uczuć patriotycznych.

W trakcie spotkania rozstrzygnięto szkolny konkurs „Orzeł”, którego zwycięzcą została uczennica klasy III c Anna Petelicka.
Wyróżniona również następujące prace:
III a - Julia Adamiak
III b - Adrian Kałuża
III c - Mateusz Karkowski
III d - Katarzyna Domagała, Bartosz Jarząb.