Koncepcja Pracy Szkoły - Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach

• opieka i wychowanie

Program wychowawczy szkoły:

• naczelny cel wychowania,
  • zadania szkoły jako środowiska wychowawczego
  • zadania nauczyciela wychowującego
  • metody i formy pracy
  • zasady współpracy wychowawców z rodzicami
  • zasady współpracy z Samorządem Uczniowskim
  • plan działań wychowawczych dla kl. I, II, II, IV, V, VI
  • ewaluacja

Szkolny program profilaktyki:

• cele profilaktyki w szkole
  • metody i formy pracy
  • zadania szkolnego programu profilaktyki, zgodnie z kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa oraz z założeniami koncepcji szkoły
  • przewidziane efekty

Model absolwenta SP 7:

Absolwent naszej szkoły – to uczeń, który wiele wie, umie i rozumie, jest człowiekiem kulturalnym i odpowiedzialnym, wrażliwym na innych ludzi.

• Każdy uczeń naszej szkoły od klasy 0 do 6 zna zasady dobrego wychowania i stosuje je na co dzień, umie odpowiednio zachowywać się w różnych miejscach użyteczności publicznej.
  • Każdy uczeń naszej szkoły chociaż raz w trakcie 6-letniego pobytu w szkole był na wartościowym filmie w kinie, na spektaklu w teatrze, operze lub operetce, na koncercie w filharmonii, na wystawie w galerii, na spotkaniu autorskim z pisarzem w naszej szkole.
  • Każdy uczeń SP 7 jest wrażliwy na innych ludzi, chętnie pomaga ludziom starszym, świadczy pomoc koleżeńską, opiekuje się zwierzętami.
  • Wszyscy uczniowie naszej szkoły są odpowiedzialni za swoje zachowanie.
  • Każdy uczeń SP 7 prowadzi zdrowy tryb życia (bez używek) i troszczy się o własne środowisko.
  • Wszyscy uczniowie naszej szkoły jest współgospodarzami obiektu, szanują  sprzęty szkolne, nie dewastują pomieszczeń, troszczą się o wspólne dobro i promują szkołę w środowisku.
  • Każdy absolwent naszej szkoły potrafi posługiwać się językiem obcym, potrafi korzystać z technologii komputerowych, poszukiwać, weryfikować i przetwarzać informacje.