Wycieczki szkolne - Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach

X. 2007
Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w październiku w zajęciach warsztatowych w Izbie Tradycji "Wiejska Chata" na terenie gospodarstwa w Gliwicach Bojkowie. Wycieczki zorganizowała p. Małgprzata Gil przy współpracy wychowawców poszczególnych klas. Dzieci uczyły się przyrody poprzez prelekcję, zabawę i czynny udział w zajęciach praktycznych. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pyszne pączki babcinego wypieku i gorącą herbatę.

Klasy IV wzięły udział zajęciach
"Jak to z chlebem było...". Uczniowie poznali tradycje i zwyczaje związane z chlebem, uczyli sie młócenia cepem, mielenia ziaren oraz samodzielnie wypiekali bułki w piecu chlebowym.

Klasy V uczestniczyły w zajęciach:
"Jak to z garnkiem było...". Uczniowie zapoznali się z tradycją i historią wyrobu naczyń glinianych oraz z pracą garncarza. Każdy uczestnik warsztatów wykonał własny wyrób z gliny na kole garncarskim.

Klasy VI uczestniczyły w zajęciach
"Jak to z papierem było...". Uczniowie poznali historię papieru czerpanego i technikę jego wytwarzania. Wszyscy wykonali własne kartki z papieru czerpanego i próbowali stworzyć własny druk na dostarczonych materiałach.

1.X. 2007
Wycieczka klas IIb i IId do ,,Wioski Indiańskiej" w Stanicy.