Pierwszy Dzień Wiosny 2007 - Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach

21 marca 2007 r. - DNIEM PRZYJAŹNI I TOLERANCJI
Pod takim właśnie hasłem 21.03.2007 r. uczniowie naszej szkoły powitali
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.

Dzieci z klas IV - VI wzięły udział w licznych konkursach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez panie: Marzenę Michaliszyn i Grażynę Kozub.

Uczniowie prezentowali swoje umiejętności literackie, sceniczne i plastyczne, m. in. w:
- scenkach na temat przyjaźni i tolerancji,
- konkursie recytatorskim,
- konkursie literackim (napisanie pracy o roli przyjźni w życiu człowieka),

- oraz przygotowanych uprzednio plakatach i gazetkach œciennych - oczywiœcie związanych ze wspomnianą tematyką.

Oprócz tego, przedstawiciele poszczególnych klas pisząc krótkie dyktando, zmierzyli się z zawiłościami polskiej ortografii, a następnie rozwiązywali test gramatyczny. Najlepsi z najlepszych zostali nagrodzeni dyplomami i burzą oklasków płynących z tłumnie zapełnionej sali gimnastycznej.

W kategorii klas czwartch zwyciężyła klasa IVa, która jednym punktem wyprzedziła w rywalizacji klas reprezentatów IVc. Pośród klas piątych: klasy Va, Vb i Vd zdobyły ex aequo 15 punktów. Zwycięzcą wśród klas szóstych została klasa VIb zdobywając maksymalną liczbą punktów.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!