Scrabble - Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach

NASZA SZKOŁA DOŁĄCZYŁA DO PROGRAMU:
Świat Scrabble.

Ważną zaletą niniejszego programu jest możliwość jego dostosowania
i wykorzystania zgodnie z potrzebami nauczycieli prowadzących zajęcia.
Nie narzuca on jednego tylko sposobu prowadzenia zajęć i wykorzystania gry Scrabble ®.
Umożliwia natomiast realizację własnych pomysłów, w oparciu o pewne zasugerowane schematy.

Cele  niniejszego programu:
Dla nauczyciela:

• Jest nowoczesną metodą pracy z uczniem, przy użyciu powszechnie dostępnego narzędzia w postaci gry Scrabble ®.

• Stanowi doskonałe narzędzie do motywowania uczniów do pracy.

• Pomaga zrealizować najważniejsze zadania wynikające z obowiązującej podstawy programowej.

• Pomaga uczy pracy w grupie i współdziałania w celu osiągnięcia  jak najlepszego wyniku.

• Daje nauczycielowi doskonale narzędzie sprawdzania wiedzy uczniów i utrwalania materiału lekcyjnego, co jest niezbędne dla prawidłowej ewaluacji realizowanych programów nauczania.

• Powoduje, że nawet mniej zdolni uczniowie próbują opanowywać realizowany materiał, a atmosfera zabawy i pracy całej grupy sprawia, że stają się oni aktywni.

Dla ucznia:

• Pomaga przezwyciężyć lęk przed szkołą (szczególnie u najmłodszych)

• Rozwija kreatywność

• Rozwija umiejętność logicznego myślenia, dedukcji, wyszukiwania nowych strategii, taktyk itd.

• Pobudza i rozwija wyobraźnię dzieci i młodzieży

• Uczy współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji

• Pomaga przyswoić materiał w przyjemny sposób poprzez zabawę

• Wyzwala w uczniach chęć działania, co przekłada się na konieczną w procesie lekcyjnym tzw. energię grupową.

Bliższe informacje u koordynatora projektu.
Koordynator: Anna Hora - Lis