Żyjmy zdrowo - Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach

„Należycie smakuj życie” – taki temat miały zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie z klasy I d. Zajęcia są częścią projektu „ŻYJMY ZDROWO! – Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie w trosce o harmonijny rozwój społeczeństwa” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt jest realizowany przez Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach we współpracy z gminą Kluczbork.

Działania podejmowane w ramach projektu mają na celu promocję zdrowego stylu życia, racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Poza warsztatami,  dzieci będą miały możliwość wyjazdu do gospodarstwa ekologicznego oraz otrzymają specjalnie dla nich opracowane książeczki utrwalające wiedzę na ten temat.

Programem objęci są także rodzice – spotkania i publikacja nt. racjonalnego żywienia mają na celu zwrócenie uwagi na to, co i jak dzieci jedzą i jak spędzają wolny czas, a także czym się kierować przy doborze diety najmłodszych.