Ogłoszenia - ZSP11

grupa „0” w Szkole Podstawowej nr 7 czynne będą od 6.30 do 16.30
przez cały rok szkolny.
Zapraszamy do przedszkola wszystkie dzieci w czwartek 01.09.2022,
których Rodzice złożyli deklaracje uczęszczania do przedszkola na rok szkolny 2022/2023.
     Od pierwszego dnia obowiązuje Rodziców przyprowadzających dzieci do przedszkola przestrzeganie godzin zadeklarowanych na rok szkolny 2022/23, wpłynie to na rozładowanie ilości rodziców i dzieci każdego poranka na wejściu do przedszkola i w trakcie odbierania dzieci, np. dziecko zapisane od 7.00 przychodzi 6.55 (najwcześniej), dziecko zapisane na 8.00 – 7.55 (najwcześniej). Nie zmieniamy godzin przyjścia. Nie przestrzeganie zadeklarowanych godzin spowoduje kolejkę do przedszkola.
Rodzice przyprowadzają dzieci do 8.15 (najpóźniej).

W holu wejściowy w przedszkolu będą na Państwa i dzieci  czekać pomocne Panie dyżurujące, a w salach Panie wychowawczynie. W szkole prosimy się udać do Sali nr3, na pierwszym piętrze, po schodach, zasygnalizować przyjście Pani wychowawczyni, która wskaże szafkę na ubrania.
Prosimy nie wchodzić do sal dzieci. W przedszkolu nie wchodzimy na piętro. Rodzice swoje dzieci przekazują Panią dyżurującym, które je odprowadzają do sal na piętro.
Dzieci wchodzą do przedszkola z jedną osobą dorosłą
aby uniknąć tłoku (dzieci łatwiej znoszą też rozłąkę na czas pobyty
w przedszkolu, gdy przyprowadza je jeden rodzic).
W przedszkolu na dzieci czekają szafki w szatni podisane imieniem
i nazwiskiem. W szafkach zostawiamy buty i kurteczki oraz w worku ubranka zamienne.
W szafkach w szatni znajdują się karty do systemu naliczania opłat za pobyt
i żywienie w przedszkolu. Kartę odbijamy na wejściu i wyjściu dziecka
z przedszkola. Kart nie zabieramy z przedszkola. Dzięki temu każda osoba odbierająca dziecko z przedszkola ma dostęp do niej. Prosimy Rodziców
o nadzór dzieci w trakcie odbijania kart.
W szkole nie ma kart do odbijania, na dzieci czekają szafki zamykane na kluczyk, który należy pobrać od wychowawcy.
Przynosimy do przedszkola lub do szkoły obuwie zamienne – podpisane
w szczególności dla dzieci 3-4 letnich (bezpieczne na gumie, nie mogą to być klapki, pianki…), worek podpisany z ubrankami zamiennymi ( bielizna, spodnie, bluzka). Prosimy również o przyniesienie chusteczek higienicznych – „wyciąganych” suchych oraz mokrych. Listy dzieci – podział na grupy dostępny będzie w przedszkolu od 29.08.2022.
TERMINY ZEBRAŃ Z RODZICAMI JUŻ WKRÓTCE.

Informacje dyrektora ZSP 11 w Gliwicach,
na podstawie rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej
w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Szanowni Państwo – Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice Uczniów i Wychowanków

·         proszę o częste, codzienne rozmowy z uczniami i wychowankami przedszkola na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła (według instrukcji, zamieszczonych w toaletach) oraz ochrony (zasłaniania ust i nosa) podczas kaszlu i kichania oraz używania tylko jednorazowych chusteczek higienicznych, które po użyciu należy natychmiast wyrzucić:

·         apeluję do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola i szkoły;

·         proszę, aby do szkoły lub przedszkola nie przychodzili chorzy nauczyciele i inni pracownicy;

·         informuję uczniów, rodziców i pracowników, że jeśli nie mieliście kontaktu z osobą chorą, to nie ma powodu do obaw;

·         szkoła nie organizuje wycieczek do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa;

·         informuję rodziców, których dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomili najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

·         informuję rodziców dzieci do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, rodzicom należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

·         proszę Państwa o bieżące sprawdzanie komunikatów, publikowanych na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 11
w Gliwicach