stomatolog - ZSP11

DOTYCZĄCA STOMATOLOGICZNEJ OPIEKI
ZDROWOTNEJ NAD UCZNIAMI

Zgodnie z ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami z dn. 12 kwietnia 2019 r. ,

Szkoła – SP 7 w ZSP 11 zawarła  porozumienie z podmiotem leczniczym:
Gabinet Stomatologiczny NOVA-DENT przy ul. Sikory 5 w Gliwicach
w zakresie opieki stomatologicznej nad uczniami.

W zakres stomatologicznej opieki zdrowotnej nad uczniami wchodzi:

1. Edukacja zdrowotna, promocja zdrowia, identyfikacja czynników ryzyka w zakresie zdrowia jamy ustnej
  2. Profilaktyczne świadczenia stomatologiczne
  3. Leczenie stomatologiczne

Edukacja zdrowotna, promocja zdrowia identyfikacja czynników ryzyka w zakresie zdrowia jamy ustnej odbywa się w szkole,

Profilaktyczne świadczenia stomatologiczne wykonywane będą przynajmniej raz w roku szkolnym. Uczniowie będą wraz z wychowawcą udawać się do Poradni Stomatologicznej (na godzinie wychowawczej i sąsiadującej lekcji) celem wykonania tego świadczenia.

Jeżeli rodzic/opiekun prawny nie wyraża zgody na przeprowadzenie takiego świadczenia, może wyrazić sprzeciw na piśmie (formularz dostępny w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej szkoły).

Leczenie stomatologiczne odbywać będzie się w Poradni Stomatologicznej Gabinet Stomatologiczny NOVA-DENT. Aby podjąć leczenie niezbędna jest pisemna zgoda rodzica/opiekuna prawnego przed podjęciem leczenia, tak więc prosimy aby rejestrować uczniów (rodzice!) do leczenia bezpośrednio w Poradni Stomatologicznej (adresy i nr telefonu poniżej).

Informacje o stanie zdrowia jamy ustnej ucznia będzie można uzyskać osobiście w Poradni Stomatologicznej u lekarzy dentystów oraz u Pielęgniarki Szkolnej. Telefonicznie takie informacje nie będą udzielane.

GWRANTOWANE PROFILAKTYCZNE ŚWIADCZENIA STOMATOLOGICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DO UKOŃCZENIA 19 r.ż. REFUNDOWANE  W RAMACH UMOWY  Z  NFZ OBEJMUJĄ   MIĘDZY INNYMI:

1. Ocenę stanu uzębienia
  2. Ocenę stanu tkanek przyzębia
  3. Wykrywanie nieprawidłowości (wad) zgryzu
  4. Kwalifikacja do szczególnej opieki stomatologicznej w zakresie podstawowego leczenia stomatologicznego lub specjalistycznego leczenia stomatologicznego
  5. Profesjonalną profilaktykę fluorkową

GWRANTOWANE ŚWIADCZENIA STOMATOLOGICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY DO UKOŃCZENIA 19 r.ż. REFUNDOWANE W RAMACH UMOWY  NFZ OBEJMUJE   MIĘDZY INNYMI:

1. badanie stomatologiczne z instrukcją, jak dbać o jamę ustną (raz w roku);
  2. kontrolne badania lekarskie (3 razy w roku);
  3. zdjęcia rentgenowskie wewnątrz ust;
  4. zdjęcie pantomograficzne z opisem;
  5. leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych;
  6. znieczulenie do zabiegów;
  7. usunięcie zębów;
  8. leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej;
  9. leczenie kanałowe (endodontyczne): wszystkich zębów u dzieci
  10. zabezpieczenie lakiem szczelinowym bruzd zębów szóstych - raz do ukończenia 8 roku życia, zębów siódmych - raz do ukończenia 14 roku życia)
  11. impregnacja zębiny zębów mlecznych
  12. kosmetyczne pokrycie niedorozwoju szkliwa w zębach stałych;
  13. leczenie chorób przyzębia
  14. wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne w zakresie zębów siecznych i kłów w szczęce i żuchwie.

Szczegółowy wykaz gwarantowanych świadczeń stomatologicznych, świadczeń profilaktycznych oraz wykaz materiałów stomatologicznych stosowanych przy udzielaniu świadczeń gwarantowanych dostępne są
w Gabinecie Stomatologicznym NOVA-DENT.

Adres Poradni Stomatologicznej:

Gabinet Stomatologiczny NOVA-DENT